Biz Kimiz?

Bu web sitesi İzmir Protestan Kilisesi tarafından yönetilmektedir. Sitemizde Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap'da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

İletişim

Bu siteyle ilgi yorumlarınız ve sorularınız email olarak yonetici@incil.info adresine bildirebilirsiniz. Ayrıca bir kiliseyle iletişime geçmek istiyorsanız İzmir Protestan Kilisen'nin iletişim formunu kullanarak mesaj atabilirsiniz. Başka şehirlerde bir kiliseyi arıyorsanız haritalı kilise adresleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Siteyi çevrimdışı kullanılır mı?

Hayır, biz sadece internet üzerinde kullanılan araçları sağlamaya hedefliyoruz. Fakat Türkçe metini içeren çevrimdışı kullanılabilen bir sürü program var. Önerimiz:

...veya daha fazla seçenek da var.

Web Projelerimiz

Eğer web sayfanızda veya kişisel blog sayfanızda incil'den ayetler kullanıyorsanız, sizin için geliştirdiğimiz eklentileri sitelerinizde ücretsiz kullanabilirsiniz. Aşağıdaki eklentiler sayfalarınızda verilen ayet referanslarına otomatik olarak link ve bir baloncuk(tooltip) eklemektedir. Böylece ziyaretçileriniz ayet referanslarının üzerine gelerek ayeti okuyabilirler veya ayetin üzerine tıklayarak ilgili bölüme yönlenebilirler.

Türkçe Hristiyanlık Sitesi

Hristiyanlık ile ilgili çeşitli dökümanlar, vaazlar ve yardımcı kaynaklar arıyorsanız Hristiyan Bilgi Kaynağı sitesini ziyaret edebilirsiniz.